Půjčka na rekonstrukci vs. hypotéka
Vlastníte byt či dům, který by si zasloužil menší či větší vylepšení? Potřebujete na svém bydlení něco vylepšit? Stav vaší nemovitosti není zrovna ideální? Pravděpodobně by vaše nemovitost potřebovala rekonstrukci. Jenže kde na ni vzít peníze? Stav vašich financí je stejně tak mizerný jako stav vaší nemovitosti? Pojďte s námi zvážit, zdali volit hypotéku nebo zda příjde vhod klasická půjčka na rekonstrukci.
Jaké máte možnosti?
Jak bylo uvedeno výše, volit můžete buď hypotéku, nebo klasickou půjčku (účelovou půjčku na rekonstrukci nebo neúčelovou půjčku).
Hypoteční úvěr na rekonstrukci od Komerční banky
Půjčku na rekonstrukci bytu poskytuje několik bankovních institucí, mezi které patří například Komerční banka. Hypoteční úvěr od Komerční banky slouží k modernizaci bydlení, jak již bylo řečeno, jde tedy o půjčku na rekonstrukci. Od Komerční banky navíc získáte až 100 % vámi hodnoty na všechny typy nemovitostí.
Půjčka na rekonstrukci od ČSOB
aké si můžete půjčit od ČSOB i ona vám poskytne půjčku na rekonstrukci s názvem „Půjčka na lepší bydlení“. S ČSOB můžete získat 600 000 Kč bez zajištění nemovitosti. Úroková sazba ČSOB se pohybuje od 7,9 % p. a. Půjčku získáte v okamžiku podpisu smlouvy. Výši splátek si určujete sami.
Rekonstrukce s Hypoteční bankou
Od Hypoteční banky, která je, jak již z názvu vyplývá, zaměřena výhradně na poskytování hypotečních úvěrů, ať už na koupi či rekonstrukci bytu. Získáte tedy od ní hypotéku na stavbu i rekonstrukci. Co se půjčky na rekonstrukci týče, je nabízena v 70 % výši z hodnoty zastavované nemovitosti, minimálně 300 000 Kč.
Tip pro čtenáře: Vyzkoušejte i americkou hypotéku od Wustenrot – http://bankovni-pujcka.eu/wustenrot-hypoteka-na-cokoliv-americka-hypoteka/
Raiffeisen Bank
Raiffeisen Bank má ve své nabídce účelovou půjčku na rekonstrukci bytu, s kterou můžete získat od 50 000 Kč (neúčelově) do 300 000 Kč.
Co zvážit?
Určitě při výběru úvěru zvažujte, zdali se vám bude více hodit hypotéka nebo půjčka. Hypotéky oproti půjčkám na rekonstrukci většinou disponují výhodnější úrokovou sazbou. Jako půjčku na rekonstrukci můžete využít i úvěr ze stavebního spoření, který se hodí spíše pro méně nákladné projekty. Máte-li v plánu nákladnější rekonstrukci, pak raději sáhněte po hypotéce.